Extrakční čistící metoda ("Mokrou cestou")

Metoda spočívá v regulovaném tlakovém vstřikování čisticího prostředku s teplou vodou do vláken koberce nebo čalounění. Následné odsávání nečistot do sběrné nádoby odstraní nečistoty, prach, roztoče i alergeny. Tímto čištěním můžeme vyčistit většinu běžně používaných potahových materiálů a jedná se o nejefektivnější metodu čištění.

Nejčastější otázky

1. Jak dlouho je potřeba nechat schnout sedačku a čalounění?

Po mokrém čištění sedačky a čalounění doporučujeme nechat tkaninu proschnout alespoň čtyři hodiny, v závislosti na větratelnosti prostoru a také na okolní teplotě.

Čalounění, koberce a sedačky je nutné před použitím vždy nechat kompletně doschnout.

2. Jak dlouho schne koberec?

Po mokrém čištění doporučujeme nechat koberec schnout alespoň po dobu tří hodin. Pokud se jedná o kusový koberec, který je možné nechat schnout ve venkovních prostorách, za necelé dvě hodiny je většinou úplně suchý.

3. Za jak dlouho vyschne auto?

Zde záleží na mnoha faktorech. Nejdůležitějšími faktory jsou okolní teplota a možnost odvětrávání. Pokud je Váš automobil čištěn za příznivého a teplého počasí a je možné jej nechat otevřený pro odpaření vody, do čtyř hodin bude suché. V opačném případě, kdy není možné nechat auto otevřené, může auto schnout až 3 dny.

4. Jak dlouho bude trvat čištění?

Čas se odvíjí od individuálního znečištění a dalších faktorů, které jsou dány konkrétními potřebami zákazníka. Obvyklá délka návštěvy u zákazníka s čištěním trvá 1-2 hodiny. Čištění interiéru automobilu trvá běžně 3-5 hodin.

5. Co při návštěvě budeme od Vás potřebovat?

Pouze přístup k teplé vodě a elektrické zásuvce.


Dezinfekce ozonem (O3)

Ozon (O3) vzniká působením elektrických výbojů na molekuly vzdušného kyslíku (O2) a běžně se vyskytuje v přírodě (ve stratosféře ve výšce cca 30 km). Ozon je nejsilnější oxidační činidlo a má dezodorační efekt, tzn., že odstraňuje (nemaskuje) nežádoucí zápachy v prostředí (cigaretový kouř, pachy zvířat, pot, zápachy z nátěrů, lepidel apod.).  Po aplikaci ozon nezanechává žádné stopy ani toxické zbytky a nezpůsobuje žádné alergické či dýchací potíže, které mohou vytvářet chemické dezinfekční prostředky.

Nejčastější otázky

1. Jak dlouho trvá dezinfekce ozonem?

Doba dezinfekce záleží na velikosti dezinfikovaného prostoru. Například osobní auto cca 15 minut, velká hala 2 hodiny. Je nutné ale myslet na to, že po dokončení dezinfekce je potřeba počítat s dodatečným zákazem vstupu do místnosti 30 - 120 minut.

2. Na co vše je dezinfekce ozonem dobrá?

Základem je, že ozon dezinfikuje veškeré prostory a také povrchy. Ozon odstraňuje viry, bakterie, roztoče, plísně, dále si poradí s veškerými zápachy, zatuchlinami. Jedná se o skvělou prevenci proti nemocem a alergiím. 

3. Je dezinfekce ozonem bezpečná?

Po dokončení procesu dezinfekce a následném pečlivém odvětrání, ano. 

4. Co při návštěvě budeme od Vás potřebovat?

Pouze přístup k 230V zásuvce.